Bollywood’un gişe rekorları kıran filmi :3 idiots

  0
  883
  3 İdiots
  arama reklamı

  Yayın tarihi: 23 Aralık 2009
  Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, R. Madhavan, Sharman Joshi, Boman İran, Omi Vaidya, Mona Singh, Jaaved Jaaferi
  Yönetmen: Rajkumar Hirani
  Senaryo Yazarları: Abhijat Joshi, Rajkumar Hirani
  Üretici: Vidhu Vinod Chopra
  Fotoğraf Yönetmeni: Muraleedharan CK
  Müzik: Shantanu Moitra
  Koreograf: Bosco-Ceasar, Avit Dias

  “Hayat bir yarıştır: Yeterince hızlı değilsen, ezilirsin,” Hindistan, ebeveynleri eğitim için her şeyi feda eden öğrencilerin zirveye ulaşmasını beklemektedirler. Üç zeki öğrenci . Farhan (R. Madhavan), Raju (Şarman Joshi) ve Rancho (Aamir Han) , kendi geleceklerinin bir matematik kitabında tam olarak yazılmadığını anladıklarında ortak bir bağ oluştururlar.

  Daha önceki iki filmi Hint ticari hassasiyetini, ticari ve kritik başarılarla değiştiren Rajkumar Hirani’nin yazdığı ve yönettiği “3 İdiots” boxoffice’de yer aldı. Hindistan’da, Reliance Big Pictures sürümü 1 milyardan fazla rupi (21 $) topladı.

  Filmin cazibesinin büyük bir kısmı, “Lagaan” daki isyankar bir köylü ya da “Taare Zameen Par” da özel ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik vizyoner bir öğretmen gibi kahramanca ikonoklastlarda uzmanlaşan Aamir Khan’dır. Khan, göz kamaştırıcı bir yaratıcılık mühendisi olan Rancho olarak, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmadan önce arkadaşlarına büyük bir iyilik yaptığı için akıllıları, yaramazlıklarını ve nihayetinde merhameti iletir.

  aamir hkan

  Filmin iyi noktaları olsa da, yavaş bir başlangıç ​​ve sinir bozucu bir film müziği (büyüleyici “Aal Izz Well” hariç) ile gölgeleniyor. Khan, Madhavan ve Joshi’nin algılayıcı, sübtil oyunculuğu, Omi Vaidya’nın, meraklı bir okul rakibi ve karakterinin gereksiz ve beceriksiz bir lisp ile lanetlenmiş kıdemli bir karakter oyuncusu olan Irani’nin soytarı performanslarıyla da çatışıyor.

  Hirani’nin senaryosu, 10 yıllık bir süre içinde sınırlı bir başarı ile geriye ve ileriye doğru atlar ve izleyiciyi sık sık şimdiki zamanda veya geçmişte ayarlanmış sahneleri görüp görmediğimizi merak ederek bırakır.

  Kusurlarına rağmen, “3 İdiots”, arkadaşlarınızın sizi kendi en yüksek potansiyelinize ulaşmaya yönlendirirken ne kadar değerli olabileceğiyle ilgili güçlü bir mesaj iletiyor.

  Film 1,645,502 $ bütçeyle çekilmiş ve 80.000.000$ hasılat elde etmiştir.
  3 Idıots filmi Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe ve hasılat yapan film olma özelliğinide taşımaktadır. Ayrıca yine bir Aamir Khan filmi olan Ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru bu film ile geçilmiştir. Ayrıca yine 3 Idiots yurtdışı pazarında da en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir.

  Leave your vote

  0 points
  Upvote Downvote

  Comments

  0 comments

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz