La case de papel inceleme ve karakter analizi

  0
  202
  arama reklamı

  Son zamanlarda sık sık ismini duyduğumuz fakat içeriğinin ne olduğunu bilmediğimiz dizi la case de papel .Bu yazımızda dizi hakkında açıklamalar yapacağız. Öncelikle dizi İspanya’daki Antena 3 kanalı için yaratılan bir soygun dizisidir. İlk yayın tarihi 2 Mayıs 2017’dir.Normalde 1.sezon 9, 2. Sezon 6 bölüm olmak üzere toplam 15 bölüm olan diziyi netflix satın alarak bölümlerin sürelerini azaltarak 1.sezonu 13 bölüm olarak sitesinde yayınladı. Tüm dünyada fırtına estiren dizi konusu itibariyle de hayli ilgi çekiciydi. Profesör lakaplı karakterin İspanyol kraliyet darphanesini soymak için 8 kişilik bir ekip oluşturup 5 ay boyunca yaptığı kusursuz planı konu alır. profesörün oluşturduğu bu grupta herkes kendi alanında uzmanlaşmış kişilerdir..tokyo,berlin,oslo,helsinki,rio,moskova,denver ve Nairobi gibi şehir isimlerini kendilerine lakap olarak seçerler. Dizinin ilerleyen bölümlerinde her birinin karanlık geçmişi gün yüzüne çıkar ve aralarındaki ilişkiler çıkmaza girer. Dizi bir süre sonra adete Profesör ve İspanyol polisi arasında kedi fare oyununa dönüyor. Sanki bir satranç izliyormuşcasına iki taraftan yapılan hamleler ve hamlelere verilen cevaplar senaryoda zeka kokan işlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.Kısaca karakterlerin özelliklerinden de bahsetmekte fayda var.

  Karakter analizleri

  Profesör
  Zekasıyla ön plana çıkan profesör ekibin beynidir. Bütün planları titiz bir şekilde uygular. Her ayrıntıyı hesaplayan ileri görüşlü bir karaktere sahiptir. sicili temiz kimliğini ise 19 yaşından beri yenilememiştir. Polisle sürekli irtibat halindedir.

  Tokyo
  Dizi baştan sona tokyo tarafından anlatılıyor. Hırçın kural tanımaz bildiğinden vazgeçmeyen aynı zamanda çekici bir karaktere sahiptir.15 soygun gerçekleştirmiş asi bir kadındır.

  Berlin
  Ekibin içerideki lideridir. Soğukkanlılığıyla ve hayattan bir beklentisi olmayışı karakterinin bir parçasıdır. Ne kadar sert kaddar gibi gözükse de dizinini ilerleyen bölümünde bütün duygusallığını gün yüzüne çıkartıyor. Hakkında 27 soygundan tutuklanma kararı vardır.

  Rio
  Küçüklüğünden beri ömrünü bilgisayar üzerinde harcamış bu işlerin uzmanı konumuna gelmiştir. Soygunun yazılım ve güvenlik işlerinden sorumludur kendisi.

  Nairobi
  Duygusallığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Eski yaşamında uyuşturucu satıcılığı yapmıştır. Ekibin en enerjik ve pozitif üyelerindendir.

  Helsinki
  Tam bir görev adamı. Kimseyi satmayan, tavizsiz bir adam. Ne kadar saf ve bilgiden yoksun olsa da iri gövdesiyle ekipte önemli işler yapmaktadır.

  Oslo
  Helsinki gibi sessiz ve hemen hemen fizik yapıları da eşittir. Sırp asıllıdırlar

  Denver
  Sinirlenince kendine hakim olamayan fevri çıkışlar yapan hiperaktif bir adamdır. Ayrıca Moskova’nın oğludur diğerleri gibi Denver’inde geçmişi karanlıktır. kimse tarafından sevilmemiş ama sevilse sevdiğini asla yarı yolda bırakmayacak delikanlı.

  Moskova
  Aile babası olamamış ama geçmişini de aklından silemeyen kendi içinde çekişmeleri olan baba figürü

  Leave your vote

  0 points
  Upvote Downvote

  Comments

  0 comments

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz