The Dark: Netflix dizisi

  0
  189
  arama reklamı

  The Dark , Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından ortaklaşa oluşturulmuş 10 bölümlük bir Alman bilim kurgu gerilim web dizisidir İlk sezon eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu eleştiriler almıştır. Çocuklar kurgusal olan Alman şehri Winden’de gizemli bir şekilde kaybolmaya başlıyor ,çocukların kaybolmasıyla kasaba halkı paniğe kapılıp sırrı çözmek istiyorlar.Orada yaşayan dört ailenin karanlık geçmişini ortaya çıkartarak üç kuşaktan oluşan bir gizemi ortaya çıkartıyor. Hikaye 2019’da başlıyor ancak zaman yolculuğu yoluyla 1986 ve 1953 yıllarındaki bağlantılı bir şekilde devam ediyor.kasaba halkı nükleer santralin altındaki mağarada bir solucan deliğinin varlığından haberdar oluyorlar.ayrıca dizi Netflix’in Almanca çekilen ilk orijinal serisi olma özelliğini de taşıyor.dizi gerçekten adı gibi kendi karanlık atmosferine izleyenleri çekiyor stranger things dizisine ne kadar benzer olsada bu tarz konuları dizi olarak görmek haylı zor.

  Ekran alıntıları

  zamansal paradoks içeren filmler ve diziler hoşunuza gidiyorsa tam aradığınız dizi diyebiliriz.1953-1986-2019 yılları arasında arafta kaybolursunuz.Dizinin konusu günümüzde ne kadar olağan dışı gelse de imkansız olmadığını bir çok bilim adamı teorileriyle desteklemektedir.Hayatlarımız birbirine bağlıdır. Bir kader, diğerine bağlıdır. Amellerimizden her biri önceki bir amele cevap niteliğindedir. Sebep ve sonuç. Sonsuz bir danstan başka bir şey değil … Her şey, her şeye bağlıdır.Zamanın doğrusal olduğuna güveniriz. Muntazam şekilde
  ebediyen ilerlediğini düşünürüz. Sonsuza dek.
  Ancak geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark illüzyondan başka bir şey değildir. Dün, bugün ve yarın peş peşe gelmez. Sonsuz bir döngü hâlinde birbirlerine bağlıdırlar. Her şey birbirine bağlıdır.

  GEÇMİŞ, ŞU AN VE GELECEK ARASINDAKİ FARK
  İNATÇI BİR İLLÜZYONDAN İBARETTİR…
  ALBERT EINSTEIN

  dizide sürekli karşımıza çıkan 33 yıl  rakamının altında ne vardır ?

  33 kozmik yıl demektir. Güneş sistemimiz tam dönüşümünü 33 yılda bir tamamlar.

  Dini bir anlamıda vardır .Hz isa m.s 3.nisan 33 yılında 33 yaşında ölmüştür.

  İslamda insanlar diğer dünyada 33 yaşında olur

  Şeytan 33 yaşındadır.

   

  Dizinin 2.sezonu için onay alınmış ve çekimlere başlanmıştır.2018 in sonu 2019’un başı gibi yayınlanması beklenmektedir. 2052’de izleyiciyi ne tür olaylar beklemektedir. Hikaye çözülecek mi? yoksa daha da çıkmaza mı girecek ? Herkese iyi seyirler dileriz.

  Leave your vote

  0 points
  Upvote Downvote

  Comments

  0 comments

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz